nstagramimation

Instagram’ın Vine benzeri bir video özelliği ile karşımıza çıkacağı günlerdir konuşulan bir konuydu. Facebook 20 Haziran’da gerçekleştirdiği basın toplantısında dedikoduları haklı çıkardı Instagram’ın yeni video özelliğini kullanıcılara sunuldu.

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom yeni video özelliğini bizzat kendisi tanıttı. Artık Instagram uygulamasında yer alan video kamera ikonuna tıklayarak kısa videolar çekmek mümkün.

Artık Instagram kullanıcıları söz konusu yeni özellik sayesinde 15 saniyeye kadar olan videolarını kolayca çekip düzenleyebilecek ve videolar için özel oluşturulmuş 13 yeni filtreden istediklerini seçerek çektikleri videoları daha güzel ve özel hale getirebilecek. Ayrıca video paylaşırken, videodan en beğendğiniz görüntüyü kapak karesi olarak seçmek ,haber akışında dikkat çekerek daha fazla kişinin videoyu izlemesi mümkün hale gelecek.

Instagram’ın yeni video özelliği bugünden itibaren tüm iOS ve Android işletim sistemli cihazlar için Apple Store ve Google Play’den indirilebilecek.

0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir